Binlerce Başarılı Ameliyat
30 Farklı Ülkeden Mutlu Hastalar

TİP 2 DİYABETE SON!Şeker Hastalığından Kurtulun

Op. Dr. Necat Kaplan'dan Detaylı Bilgi Alın


  DİYABETİN CERRAHİ YÖNTEMLERİ İLE TEDAVİSİ MÜMKÜN!

  TİP 2 DİYABET

  Beslenme alışkanlıklarına ve hareketsizliğe bağlı olarak çoğu zaman insülin direnci gelişir. İnsülin direnci de çok büyük oranda diyabet başlangıcı olarak kabul edilmektedir.

  METABOLİK CERRAHİ

  Metabolik cerrahi altında iki yöntemden bahsetmek mümkündür: İleal interpozisyon ve transit bipartisyon. İki yöntemde de mideye aynı müdahale gerçekleştirilmektedir.

  GİZLİ ŞEKER

  Gizli şeker hastalığında da insülin hormonunun doğru şekilde çalışmaması söz konusudur. Kontrol altına alınmadığında, zaman içinde şeker hastalığına dönüşür.

  Ameliyat Öncesi Sağlık Kontrolleri

  Sıkça Sorulan Sorular

  Klasik Tedavilere Alternatif Olabilen Cerrahi Yöntemler ile Obezite Hastalıklarınızı Birlikte Sonlandıralım.

  Şeker Hastalığı Ameliyatı Nedir?

  Şeker hastalığı ameliyatı şeker seviyesi Tip 2 düzeyine gelen hastalar için yapılan cerrahi bir işlemdir. Tip 2 diyabet hastalığı ilaçlarla kontrol altına alınamadığından dolayı hastalar ameliyatla bu yoldan kurtulmaktadır. Tip 2 diyabet hastalığı insan sağlığı açısından son derece tehlikelidir. Zira hastalık tedavi edilmediği sürece doku ve organ hasarına neden olabilmektedir.

  Şeker Hastalığının Nedenleri Nelerdir?

  Şeker hastalığının bir çok nedeni olabilmekte fakat yaygın olarak görülen nedenler arasında genetik faktörler, hareketsiz yaşam ve sağlıksız beslenme gibi durumlar bulunmaktadır.

  Tip 2 Diyabetin Belirtileri Nelerdir?

  Tip 2 diyabet hastalığı tedavi edilmediği sürece vücudumuz açısından son derece tehlikeli bir hastalık haline gelmektedir. Peki Tip 2 Diyabet hastası olduğumuzu nasıl anlarız, belirtileri nelerdir? Dilerseniz Tip 2 diyabet hastalığının belirtilerini maddeler halinde listeleyelim:

  • Tip 2 diyabet rahatsızlığı bulunan bir kişi efor harcamasa dahi susamaktadır. Bunun sonucunda ise sürekli ağız ve dudaklar kurumaktadır.
  • Hastaların sürekli olarak idrara çıkması diğer nedenler arasındadır.
  • Tip 2 diyabet hastalarının en belirgin belirtisi ise açlık hissindeki düzensizlik ve acıkmanın sürekli olmasıdır.
  • Tip 2 diyabet hastalarında vücutta iyileşmeyen yaralar oluşmaktadır.
  • Bu hastalığın belirtileri arasında ayrıca sık sık mantar enfeksiyonları da bulunmaktadır.
  • Bu hastalık gözlerde ve kılca damalarda hasarlanmalara neden olabilmektedir, bu durum kişinin görmede zorluk yaşamasına neden olmaktadır.
  • Vücut enerjisinin sürekli düşük olması Tip 2 diyabet hastalarının başka bir belirtisidir. Zira Tip 2 diyabet hastaları genel olarak yorgun ve halsiz olmaktadır.
  • Kan şekerinin yükselmesi sonucunda böbrekler şeker atmaya çalışır dolayısıyla idrarda şeker bulgusu görülebilir.
  • Tip 2 diyabet hastaları sürekli ve sebepsiz olarak kaşınmaktadır.

  Tip 2 diyabet hastalarının belirtileri genel olarak yukarıda saydığımız maddelerden oluşmaktadır. Hastada bu belirtilerden bazıları görülebileceği gibi tamamı da görülebilmektedir.

  Şeker Hastalığı Belirtilerim Var Ne Yapmalıyım?

  Şeker hatalığı belirtileri mevcutsa eğer ve bu belirtiler Tip 2 Diyabet belirtileri arasında yer alıyorsa çok fazla vakit kaybeden uzman doktora görünmenizde fayda var. Zira Tip 2 diyabet hastalığı tedavi edilmediği sürece farlı hastalara neden olmakla birlikte vücudumuzda doku ve organ hasarına da neden olmaktadır. Bu tarz durumlarla karşılaşmamak için alanında uzman hekime ulaşarak gerekli bilgileri almanız ve tedaviye bir an önce başlamalısınız.

  Tip 1 ve Tip 2 Diyabetin Farkları Nelerdir?

  Bu ikili arasındaki en büyük fark Tip 1 diyabette insülin direncinin olmaması, Tip 2  diyabette bu direncin var olmasıdır. İnsülin direncinin var olması kan şekerini sürekli olarak yükseltmektedir. Bundan dolayı Tip 2 diyabet ilaçlarla kontrol altına alınamamaktadır. Tip 2 diyabet hastası olan bir kişi ileride çok daha farklı hastalıklarla karşılaşmaması adına en kısa sürede tedavi olmak için alanında uzman diyabet cerrahi ile iletişime geçmelidir.

  Tip 2 Diyabet Ameliyatı Sonrası İlaç Kullanacak Mıyım?

  Tip 2 diyabet ameliyatı sonrasında ilaçlarınızı bırakarak normal hayata dönebilirsiniz.

  Şeker Hastalığından Kurtulan Hastalarımız

  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  (5 oy, ortalama: 5,00 üzerinden 5)
  Yükleniyor...

  Op. Dr. Necat Kaplan Kimdir?

  01.01.1976 tarihi Siirt doğumlu olan Dr. Necat Kaplan, Lise öğretim hayatının sonuna kadar Siirtte tamamladı.

  1998 ylında Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu ve Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Genel Cerrahi Uzmanlık eğitimi aldı. 2005 yılında uzmanlık eğitimini tamamlayarak Van Devlet Hastanesi’ne Genel Cerrahi Uzmanı olarak görevlendirildi. 2006 yılında Siirt Devlet hastanesinde daha sonra Özel Medilife Hastanesinde, Yalova Uzmanlar Hastanesinde, İstanbul Cerrahi Hastanesi ve Özel Etiler ( Metabolik Cerrahi ) Hastanesinde Genel Cerrah olarak çalışmaya başladı. Haziran 2019 tarihinden bu yana Medicana Kadıköy Hastanesinde çalışmaya devam ediyor.